Radyo Programları ve Diğer Podcastlarım

Engelsiz Erişimli Saatler

 

Sesli podcastlar ve radyo programları denince benim hayatım Engelsiz Erişimli Saatlerle birlikte başladı diyebilirim.  2009 Mart ayı döneminde başlayıp kesintisiz bugüne dek sürdürdüğümüz bir program. O dönem Adem abiyle birlikte hem hayallerimizi paylaşmak, hem Engelsiz Erişimin faaliyetlerini anlatabilmek amacıyla başladığımız yayınlarımız ekim haziran ayı arasında her Çarşamba saat 9’da mikrofonlarda oldu hep. İlk iOS kullanımından bir çok uygulamaya, farklı yerli ve yabancı konuklara, heyecan verici denemelere, parodilere, yemek tarifleri, şiir ve yazılara hep bu programda yer verdik veriyoruz. Umarım bundan 10, 20 yıl sonra da bu program devam eder. Programlarımızın bir çoğunu dünyaya seslene koyduk. Size buradan tek tek bağlantı vermem mümkün değil, çünkü 200’e yaklaşan bir arşiv var. Ama bunların hemen hepsine ulaşmak için Dünyaya Seslen sitemizin aşağıdaki bağlantısını kullanabilirsiniz.

Engelsiz Erişimli Saatler Program Arşivi

 

Canlı Betimlemeler

Korona sürecinde bir çok müze ve tiyatronun uzaktan evlerimize konuk olması aklıma yeni bir proje getirdi. Canlı betimlemeler. Her dönem Boğaziçi Üniversitesinde vermekte olduğum Engellilikle yaşama dersi öğrencileri bu noktada bana istediğim insan havuzunu sağlamış oldu. Öğrencilerim çok iyi bir iş çıkardılar. Aşağıdaki harika liste ortaya çıktı. Derslerim devam ettikçe canlı betimlemeler de devam edecek.

 

 

İftardan Sahura Engelsiz Erişimli Saatler

 

 

Mürşide ile 2020 ramazan ayında deneysel bir program yaptık. Hem Engelsiz Erişimli saatleri devam ettirmek, hem de korona sürecinde evde kalmamızdan yararlanmak amacıyla pazartesi, Çarşamba ve Cuma akşamları haftada 3 gece 23-02:00 arası yaptığımız programlarda, hem Mürşidinin araştırmalarından ortaya çıkan dini konulara değindik, Hem müthiş yemek tarifleri aldık birbirinden değerli konuklarımızdan. Elbette kitap tanıtımları, felsefe sohbetleri ve bilişim ipuçları da programımızın parçaları oldu. Biz çok keyif aldık. Umarım sizler de beğenirsiniz.

 

Diğer Sesli Podcastlarım

Seminerlerim

 

Gezi Rehberi

Kirazdere Haydar Mahallesi Bakacak Sapağı Doğa Yürüyüşü

Uygulama Anlatımları

 

Yaşam Deneyimleri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir